Τρόποι χρήσης ΡΟΔΟ ΤΗΣ ΙΕΡΙΧΩΣ

Πήγαινε κάτω

Τρόποι χρήσης ΡΟΔΟ ΤΗΣ ΙΕΡΙΧΩΣ

Δημοσίευση από Admin Την / Το Δευ Μαρ 26, 2018 7:00 am

Το «Ρόδο της Ιεριχούς» ή αλλιώς «ρόδο της Παναγίας» ή ακόμα και «το φυτό της Νεκρανάστασης» είναι ένα μοναδικό φυτό που έχει την ικανότητα να επιβιώνει στην έρημο ξεραμένο, σαν μια καφέ μπάλα, και να καταφέρνει να ανοίγει και να πρασινίζει με ελάχιστο νερό, για χιλιάδες χρόνια. Λέγεται ότι συντρόφευε την Παναγία στο μοναχικό της ταξίδι από τα Ιεροσόλυμα στην Αίγυπτο και γι' αυτό τον λόγο εκείνη το ευλόγησε να είναι αθάνατο.

Το ρόδο της Ιεριχούς, ειναι σύμβολο ευλογιας και καλοτυχίας!
Φέρνει την αρμονία την γαλήνη και την ευτυχία στο σπίτι ή στην επιχείρησή μας, φέρνει την αγάπη στην ζωή μας.Είναι δείκτης κατά πόσο ο χώρος μας είναι "καθαρός" από κάθε είδους αρνητική ενέργεια ενώ συγχρόνως τις απορροφά.

Κάντε μια ευχή ανοίγοντας ένα Ρόδο της Ιεριχούς!

Για να το ενεργοποιήσετε

Παίρνουμε στο αριστερό μας χέρι το Ρόδο της Ιεριχώς , το τοποθετούμε μέσα σε ένα βαθύ πιάτο
ημέρα Τρίτη ή Παρασκευή σε γέμιση και λέμε :

’ ρόδο της Ιεριχώ, όπως ο χρηστός σε ανάστησε και σε ξύπνησε από τον αιώνιο ύπνο έτσι και εγώ ( λετε το όνομα σας) σε ξυπνάω από την ύπνο που βρίσκεσαι και σε ονομάζω.......( δώστε του ένα όνομα οποιοδήποτε θέλετε εσείς).
Θέλω να μου δώσεις την ευλογία που σου έδωσε ο χριστός και να μου φέρεις στο σπίτι η στην επιχείρηση μου αγάπη ειρήνη ευτυχία γαλήνη πρόοδο καλούς φίλους την αρμονία άφθονα χρήματα και εγώ σου υπόσχομαι πως θα σε προσέχω’’
Μετά από δύο ώρες ο ρόδο της Ιεριχώ ξερό θα ανοίξει και θα πρασινίσει και θα επανέρθει στην ζωή. Τοποθετείστε πάνω 5 νομίσματα στο χρώμα του χρυσού( 5 δεκάλεπτα η 5 εικοσάλεπτα) αφήστε το ρόδο για τρεις μέρες στο νερό ρίξε νερό σε μια γλάστρα ξεπλύνετε το ρόδο της Ιεριχώ για να φύγει η άμμος η μικρά ξυλαράκια που μπορεί να έχει και τοποθετούμε ξανά μέσα στο νερό με τα νομίσματα.
Το νερό αυτό μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε να βρέξουμε τα χέρια μας καθώς παίζουμε τυχερά παιχνίδια η πάμε σε μια σημαντική η σε ένα ρομαντικό ραντεβού. Στο σφουγγάρισμα του σπιτιού μας η ραντίσουμε τον χώρο μας, η να το χρησιμοποιήσουμε στο νερό του μπάνιου μας μαζί με τα μίγματα αγάπης η μίγμα βοτάνων που φέρνουν αγάπη η πλούτο.
Αφήστε το ρόδο της Ιεριχώ για 1 η 2 μήνες έπειτα το βγάζετε από το νερό με το αριστερό σας χέρι και λετε :

΄΄ ρόδο της Ιεριχώ σε ευχαριστώ για την βοήθεια που μου έδωσες όλον αυτόν τον καιρό, λετε το όνομα σας σε βυθίζω ξανά στον μεγάλο ύπνο για να ξεκουραστείς και όταν σε επαναφέρω ΄στην ζωή να μου φέρεις πάλι την θετική ενέργεια στην ζωή μου’’
τοποθετούμε το ρόδο της Ιεριχώ σε οποιοδήποτε σημείο του σπιτιού θα μαζευτεί σε μια μπάλα και θα ξεραθεί 1-2 μήνες να το φέρετε στην ζωή με τον ίδιο τρόπο. cheers cheers cheers

Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 59
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2018

http://magicenergyoils.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης